Відбулося чергове засідання Урядового комітету з питань оборони, оборонно- промислового комплексу та правоохоронної діяльності

29 травня 2014 року відбулося чергове засідання Урядового комітету з питань оборони, оборонно-промислового комплексу та правоохоронної діяльності за участі члена комітета – заступника Голови СПО, Голови Об’єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність» Анатолія Онищука. 

Згідно з порядком денним розглянуто проекти постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, а також Указ Президента України «Про затвердження Концепції реформування правоохоронних органів України» як ключової складової загальнодержавних реформ, що здійснюватимуться в Україні.

З приводу Концепції реформування правоохоронних органів України від імені Профспілки Анатолій Онищук озвучив наступні зауваження:

1. Реформі правоохоронних органів має передувати територіальна та адміністративна реформа.

2. Реформуванню має передувати вироблення моделі, на базі якої проводитимуться перетворення, адже жодну з двох відомих у світі в чистому вигляді неможливо застосувати в Україні.

3. Необхідно законодавчо закріпити засади, на основі яких буде здійснено реформування: деполітизація, децентралізація, демілітаризація, джерела фінансування системи.

4. Необхідно чітко визначити етапи реформування правоохоронних органів та Міністерства внутрішніх справ зокрема.

5. Концепцією не передбачена реформа Прокуратури і Служби Безпеки України, що робить її недовершеною, оскільки правоохоронний сектор має підлягати реформуванню в комплексі.

6. Підлягає реформуванню і судова система України, що забезпечить реалізацію принципу утвердження законності та невідворотності покарання. Без комплексного підходу навіть найкраща реформа буде дискредитована.

7. В Концепції має бути закріплено принцип чотирьохступеневого контролю за діяльністю правоохоронних органів:

- парламентський;

- прокурорський;

- судовий;

- громадський.

8. Рушійною силою реалізації реформи є кваліфікований персонал як складова успіху і ефективності запланованого. Неприпустимо покладати обов’язок реформування системи на тих, хто власне привів її до жалюгідного стану.

Насамкінець поставимо собі запитання: «Чи є реформа відкритою та зрозумілою?» На це запитання має дати відповідь сам народ в процесі публічного обговорення. За будь-якої іншої умови Профспілка скаже – ні!

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.